IMZC120R034M2H
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
    Buy cheap IMZC120R034M2H from wholesalers
    IMZC120R034M2H
    Ask Lasest Price
    Brand Name : Infineon Technologies
    Model Number : IMZC120R034M2H
    • Product Details
    • Company Profile
    IMZC120R034M2H
    IMZC120R034M2H-DataSheet
    The CoolSiC™ MOSFET discrete 1200 V, 34 mΩ G2 in a TO-247 4pin with high creepage package builds on the strengths of Generation 1 technology with significant improvement that provides an advanced solution for more cost-optimized, efficient, compact, easy-to-design and reliable system. It enhanced better performance in both hard-switching operation and soft-switching topologies for all common combinations of AC-DC, DC-DC, and DC-AC stages.